stan surowy zamknięty panele sip

Stan surowy zamknięty

Budowa domu to  złożony proces, na który składa się wiele elementów. Przede wszystkim na taką budowę wymagane są odpowiednie zezwolenia.  W przypadku spełnienia wszystkich formalności, możemy dopiero wejść na plac budowy i rozpocząć prace.

Jednym z elementów budowy domu jest stan surowy zamknięty. Jest to kolejny etap budowy, następujący bezpośrednio po stanie surowym otwartym. Na tym etapie budynek posiada już kompletną konstrukcję nośną, dach, okna a także drzwi. Można stwierdzić, że jest on już w odpowiedni sposób zabezpieczony przed czynnikami zewnętrznymi (na przykład przed opadami deszczu czy śniegu).

Co to jest stan surowy zamknięty?

Stan surowy zamknięty należy do etapów powstawania budynku. Każda budowa dzieli się na kilka etapów. Stan surowy zamknięty obejmuje takie elementy jak:

- wstawienie okien

- wstawienie drzwi zewnętrznych

- montaż pokrycia dachowego

- montaż rynien

- obróbki blacharskie w obrębie dachu

- stawianie ścianek działowych wewnątrz budynku

W BHS Eco Homes dokładnie omawiamy z klientem zakres prac zaliczanych do stanu surowego zamkniętego, z uwzględnieniem jego potrzeb i wymagań.

Stan surowy zamknięty – jakie koszty?

Koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym jest uzależniony od wielu czynników, dlatego wyceniany jest indywidualnie. Na koszt domu w stanie surowym zamkniętym ma wpływ wielkość domu czy rodzaj zastosowanych materiałów. Użycie materiałów o najwyższych parametrach jakościowych, aby budynek cechował się wysokim poziomem funkcjonalności, trwałości czy bezpieczeństwa na pewno przełoży się na cenę finalną.

W BHS Eco Homes staramy się unikać budowania domów po tak zwanych kosztach, używając najniższej jakości materiałów, które w przyszłości wiążą się z usterkami i dodatkowymi kosztami dla ich właścicieli.

Masz pytania? Zadzwoń!

(+48) 519 359 438

BHS ECO HOMES DOMY EKOLOGICZNE

Chciałbyś doprowadzić swój dom do stanu surowego otwartego? Bardzo dobrze trafiłeś! Napisz do Nas, a przedstawimy Ci niezobowiązującą ofertę, która na pewno Cię zainteresuje.