Rekuperacja

Co to jest rekuperacja?

Rekuperacja jest to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Tradycyjna wentylacja grawitacyjna oparta jest na ciągu czyli na zasysaniu powietrza, wytwarzanym przez kominy. Ma ona jednak wiele wad. Najistotniejszymi wadami jest wychładzanie domu i nieusuwanie wilgoci z pomieszczeń. Rekuperacja, która jest wentylacją mechaniczną, opiera swoje działanie na ruchu powietrza wytwarzanym przez maszynę czyli na urządzeniu zwanym rekuperatorem.

Rekuperator dzięki swojemu działaniu umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, ale brudnego (wilgotnego i nasyconego dwutlenkiem węgla) powietrza.

Mówiąc w uproszczeniu, rekuperacja to system mający na celu wymianę zużytego, brudnego powietrza w budynku na czyste, świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego już ciepła.

Główną zaletą rekuperacji jest zatem to, że umożliwia ona ogrzewanie świeżego powietrza nawiewanego do domu oraz oczyszczanie tego powietrza z zanieczyszczeń i alergenów. Rekuperacja stanowi przewagę nad tradycyjnym wietrzeniem pomieszczeń poprzez otwieranie okien.

W BHS Eco Homes zaprojektujemy systemy wentylacji na podstawie projektu Twojego domu. Projekt systemu wykonany jeszcze przed jego budową pozwoli na obniżenie kosztów związanych z późniejszym montażem rekuperacji. Wentylacja z odzyskiem ciepła zapewni świeże powietrze Tobie i Twojej rodzinie.

Korzyści wynikające z posiadania rekuperacji:

- oszczędność energii

- odfiltrowywanie powietrza z pyłków (znacząca zaleta dla alergików)

- usuniecie zanieczyszczeń z zewnątrz (dym z kominów, spaliny samochodowe)

- brak hałasu wynikającego z otwartego okna

- kontrola ilości powietrza nawiewanego i wyciąganego

- szybkie przewietrzanie pomieszczeń w domu

- szybkie usuwanie wilgoci z domu

- czyste powietrze

Masz pytania? Zadzwoń!

(+48) 519 359 438

BHS ECO HOMES DOMY EKOLOGICZNE

Chciałbyś doprowadzić swój dom do stanu surowego otwartego? Bardzo dobrze trafiłeś! Napisz do Nas, a przedstawimy Ci niezobowiązującą ofertę, która na pewno Cię zainteresuje.