Stan surowy otwarty

Budowa domu to  złożony proces, na który składa się wiele elementów. Przede wszystkim na taką budowę wymagane są odpowiednie zezwolenia, bez których nie będzie można rozpocząć budowy wymarzonego domu. Należy również pamiętać o projekcie domu.  W przypadku spełnienia wszystkich formalności, możemy dopiero wejść na plac budowy. Samą budowę należy podzielić na kilka etapów, a mianowicie na stan tzw. zerowy, stan surowy otwarty (SSO), stan surowy zamknięty (SSZ) oraz stan wykończeniowy.

Przy czym stan surowy otwarty oraz stan surowy zamknięty są pojęciami umownymi.
Należy przez to rozumieć, że pojęcia te nie są uregulowane prawnie. Oznacza to, że ich interpretacja może się różnić i uzależniona jest przede wszystkim od wymagań klienta.

W BHS Eco Homes dokładnie omawiamy z klientem zakres prac zaliczanych do stanu surowego otwartego, z uwzględnieniem jego potrzeb i wymagań.

Co wchodzi w skład stanu surowego otwartego?

Zakres prac zaliczających się do stanu surowego otwartego budynku obejmuje:

- Deskowanie i zbrojenia podciągów oraz wieńców (gdy projekt budynku tego wymaga)

- Zbrojenie słupów oraz kolumn

- Wylanie stropu i wieńców

- Budowę stropu lub stropów (w budynkach z podpiwniczeniem)

- Izolację poziomą ścian na parterze budynku

- Budowę  schodów w domach z podpiwniczeniem zgodnie z wytycznymi  

- Budowę  schodów w domach z kondygnacjami zero plus czyli z piętrem lub poddaszem użytkowym.

Przyjmuje się, iż schody prowadzące na inne kondygnacje niż parter muszą zostać wybudowane w formie konstrukcji. Wyjątek stanowią schody na strych, które nie są poddaszem mieszkalnym (użytkowym) – i mogą zostać utworzone w końcowych etapach budowy. Należy mieć na uwadze, iż na etapie stanu surowego otwartego schody są kwestią dyskusyjną.

W BHS Eco Homes dokładnie omawiamy z klientem zakres prac, jakie należy zaliczyć do stanu surowego otwartego i wyliczamy je w umowie. Jako firma preferujemy jasne zasady współpracy.

- Izolację dachu oraz jego szkielet

Masz pytania? Zadzwoń!

(+48) 519 359 438

BHS ECO HOMES DOMY EKOLOGICZNE

Chciałbyś doprowadzić swój dom do stanu surowego otwartego? Bardzo dobrze trafiłeś! Napisz do Nas, a przedstawimy Ci niezobowiązującą ofertę, która na pewno Cię zainteresuje.