Energooszczędne domy modułowe Śląsk
DOMY ENERGOOSZCZĘDNE I PASYWNE
Thexpan - Termodynamiczna płyta warstwowa

Thexpan® to termodynamiczna płyta warstwowa firmy Solcraft, stworzona do pokrywania dachów budynków energooszczędnych zbudowanych na panelach SIP oraz domów pasywnych.

Jest to rozwiązanie, które łączy płytę warstwową z wymiennikiem ciepła, zapewniając w efekcie nowoczesny materiał konstrukcyjno-izolacyjny. Płyty warstwowe Thexpan®  wykorzystywane są w budownictwie w kilku celach.

Termodynamiczne płyty warstwowe mogą być:

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE I PASYWNE
H-Block - Wzmocniony panel SIP

H-Block® to izolacyjna płyta konstrukcyjna SIP stworzona przez firmę Solcraft. Płyta zbudowana jest z pianki poliuretanowej zamkniętej w konstrukcji skrzynkowej i trwale połączonej z okładziną drewnopochodną OSB.

Izolacyjny panel strukturalny jest idealnym rozwiązaniem na energooszczędne i proekologiczne materiały budowlane najwyższej jakości. Dodatkowo, płyty nie są szkodliwe dla zdrowia oraz nie zawierają żadnych niebezpiecznych włókien azbestowych, szklanych czy mineralnych. Izolacyjna płyta konstrukcyjna H-Block® jest jednocześnie materiałem konstrukcyjnym oraz osłonowym.

Wzmocniony panel SIP nadaje się do budowy:

Energooszczędne domy modułowe Śląsk
Energooszczędne domy modułowe Śląsk
DOMY ENERGOOSZCZĘDNE I PASYWNE
Thermont - Dachowa płyta warstwowa

Thermont firmy Solcraft, to klasyczna dachowa płyta warstwowa z nietypowym wariantem Thermontplus. Thermont jest płytą z rdzeniem poliuretanowym w osłonie dwóch blach. Natomiast Thermontplus wewnętrzną osłonę dachu z blachy zastępuje płytą OSB.
Płyty warstwowe stosowane są na dachy zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak i przemysłowym.

Thermont, oprócz wszystkich cech charakteryzujących płyty warstwowe (t.j. wykończenie, konstrukcję i izolację w jednym), posiada także szereg innych zalet, których nie oferują inni producenci.

Wśród dodatkowych zalet wymienić można:

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE I PASYWNE
Frigothex - Chłodnicza płyta warstwowa

Frigothex®, to oparte na myśli technicznej Solcraft, rozwiązanie dla płyty warstwowej do zastosowania w komorach chłodniczych oraz mroźniczych. Płyta warstwowa Frigothex wykorzystuje ideę  płyt warstwowych Thexpan, w których pod powierzchnią blaszanych okładzin rdzenia izolacyjnego ułożony jest wymiennik ciepła. Płyta warstwowa Frigotex zbudowana jest z dwóch blach osłonowych, miedzianych lub innych, rur wymiennika ciepła oraz poliuretanowej izolacji termicznej. Co ważne, rury ułożone są bezpośrednio pod blachą, dzięki czemu odbierają lub oddają ciepło jak największą powierzchnią.

Stosując płyty warstwowe Frigothex® można zbudować komory przechowalnicze niskich temperatur zachowujące:

Energooszczędne domy modułowe Śląsk
DOMY ENERGOOSZCZĘDNE I PASYWNE
Solverter - Pompa ciepła zasilana dachem

Idea systemu Solverter® opiera się na wykorzystaniu dachu wykonanego w płycie Thexpan® jako źródła energii cieplnej pochodzącej z powietrza i promieniowania słonecznego. Dach jako absorber ciepła jest autorskim rozwiązaniem firmy Solcraft.
Płyta warstwowa Thexpan®, jest wysoce energooszczędnym materiałem pokryciowym. Dodatkowo, poprzez zespolenie rur wężownicy  i blachy zewnętrznej płyty warstwowej tworzy wymiennik ciepła, który umożliwia podłączenie do niego zasobników ciepła i pompy ciepła opartej na cieczowym, glikolowym medium krążącym w obiegu pierwotnego źródła ciepła.

System Solverter® może zapewnić darmową energię na potrzeby CWU (ciepła woda użytkowa) oraz CO (centralne ogrzewanie) we wszystkie słoneczne dni, bez potrzeby korzystania z pompy ciepła.

System grzewczy Solverter® cechuje się następującymi właściwościami:

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE I PASYWNE
Płyty premium

Indywidualne podejście do klienta oraz realizacja nawet najbardziej wymagających zleceń jest domeną firm Bhs Eco Homes i Solcraft.
Staramy się wychodzić na przeciw wymaganiom Naszych Klientów, oferując rozwiązania ekonomiczne, praktyczne i ekologiczne. Tworzymy rozwiązania dostosowane do danego obszaru.  

Realizując plany związane z budownictwem energooszczędnym i ekologicznym Klient może otrzymać między innymi:

HOMES ECO

Masz już plany domu i chcesz zbudować go technologią SIP? Napisz do Nas, przygotujemy dla Ciebie atrakcyjną ofertę